TR EN

Trafo Kaybı Standartları

Dünyanın birçok ülkesinden farklı olarak, Avrupa’nın enerji verimliliği Dağıtım transformatörleri. Transformatörlerdeki kayıpları tanımlayan iki ana belge şunlardır: yağ soğutmalı transformatörler için harmonize HD428 belgesinin yerine geçen EN 50464-1 Avrupa Standardı ve kuru tip transformatörlerhala geçerlidir (veya bunların çeşitli ülke eşdeğerleri, örneğin DIN, vb.) Bu normlara ait veriler Ek’te verilmiştir.

Zorunlu olmadığı gerçeğine rağmenAvrupa standartlarında, Benelüks, Almanya, Avusturya, İsviçre ve İskandinavya’da çok talepkar olan bazı tedarik prosedürleri (elektrik dağıtım şirketlerinin iç standartları) vardır.

Elektrik dağıtım şirketlerinin çoğubu ülkeler transformatörleri C 1 [C min eksi% 30] (HD 428) veya AoBk (yeni 50464) standartlarında satın alıyor. İspanya’daki ENDESA, 400 kVA birimleri için HD 428 CC’ satın aldı. EdF, Co ve Eo arasında hiçbir yük kaybı ve Dk ile Bk arasında yük kaybı olduğunu belirten belirli bir satın alma politikası getirmiştir.

Kayıpların karışımı düşük yüksüz kayıplar küçük derecelendirmeler ve daha yüksek derecelendirmeler için düşük yük kayıpları için. Ayrıca son zamanlarda kayıpların toleransı değişti. Daha sık olarak, kamu hizmetleri zarar toleransını, örneğin% 15 yerine% 0’a indirgemektedir.

Avrupa dışındaki verimlilik standartlarıElektriksel verimlilik, belirli bir yük seviyesinde veya yüksüz ve yük kaybı için maksimum değerler cinsinden ifade edilir. Bazı örnekler aşağıdadır. Avustralya, ABD’de hiçbir zaman federal düzeyde zorunlu hale gelmemiş olan Amerikan 60 Hz verimlilikteki NEMA TP-1 standardını “yeniden hesapladı” – 50 Hz’ye ve ayrıca ABD’de kullanılanlardan farklı derecelendirmelerin verimini doğrusal olarak enterpolasyona soktu. Yeni Zelanda, dağıtım transformatörleri konusundaki Avustralya düzenlemelerini politika olarak takip ediyor.

Çin’de standartlar düzenli olarak yükseltiliyor1996’dan beri S7 ve ardından S9, S1’nin yerini aldı;

S11 yakında daha düşük kayıp seviyelerini belirlemesi beklenen S13 ile değiştirilecek.

Hindistan Enerji Verimliliği Bürosu (BEE),25 ila 200 kVA aralığında dağıtım transformatörlerini 1 Yıldız (yüksek kayıp) ile 5 Yıldız (düşük kayıp) arasında 5 kategoride sınıflandırır. 5 Yıldız dünya sınıfı performansını temsil eder. 3 Yıldız, minimum verimlilik standardı olarak öneriliyor ve kamu hizmetleri tarafından geniş çapta takip ediliyor.Japonya farklı bir dağıtım türüne sahipSistem, voltaj dönüşümünün son aşaması ile tüketiciye çok daha yakın. Ünitelerin çoğu, direk montajlı tek fazlı transformatörlerdir. Asgari verimlilik standartlarını belirleyen sürücü Kyoto taahhüdü idi.

Transformatörler, diğer 17 kategoriyle birlikteElektrikli ekipmanların asgari verimlerini karşılaması gerekir. Transformatörlerde, verim% 40 yükte tanımlanmıştır. 2003’te piyasadaki en iyi ürünlere dayalı olarak 2006 yılı (petrol) veya 2007 (kuru tip) için hedef ortalama verimlilik belirlenmiştir.